Krápník

KRÁPNÍK - historie

Počátek Krápníku by se mohl datovat už k březnu 1991. Tenkrát se ovšem kapela ještě nejmenovala Krápník. Vystupovala pod názvem Alien na vesnických i maloměstských tancovačkách, kde většina kapel hrála převzaté skladby, které znali posluchači z rádií. Alien taneční zábavy pojal trochu jinak a snažil se jejich návštěvníky postupně naučit poslouchat i vlastní tvorbu. To se naštěstí podařilo, vlastní skladby lidi neodradily, spíše naopak.

V kapele docházelo, jak tomu většinou u hudebních skupin je, během let k velké fluktuaci. Krátkodobí i dlouhodobí členové by se dali počítat na desítky. Napříč jednotlivými sestavami jmenujme alespoň Oldu Kubálka, Petra Sedláčka, Kamilu Ostřanskou, Rudu Nasadila (Alana Bastiena), Ludvíka Smrčka, Petra Vlacha, Kamila Rozsypala nebo Mirka Sklenáře. Přes několikeré rozpady, vloupačky do zkušebny a povodeň se podařilo kapelu vždy vzkřísit a pokračovat dál. Odehrála přes tisíc tancovaček, samostatných koncertů a společných koncertů s populárními českými i zahraničními rockery na malých i velkých pódiích.

Název Alien kapela opustila pro jeho nečeskost a přílišnou používanost nejen hudebními skupinami, ale i filmy a nejrůznějšími spolky. Jako nový název si vybrala české slovo, u kterého bylo jasné, že by si ho nikdo jiný nevybral.

Od fanoušků Krápník byl neustále kritizován za náklonnost k ryze živému hraní a vyhýbání se nahrávání, jak to jenom šlo. K prvnímu albu s názvem Svatý klid se kapela nechala dokopat až v roce 2006. Muzikanti se snažili nastavit tempo - co dva roky, to deska. V roce 2008 vyšlo album Jakoby sám a v roce 2010 album Empír. V šuplíku zůstává za více než 20 let hraní ještě velké množství nenatočených skladeb a spousta nových nápadů. Záleží na fanoušcích Krápníku, jestli k jejich zvěčnění dojde.

O Krápníku

KRÁPNÍK je rocková litovelsko-cholinská kapela.

Kontakt

kontakt

Album Empír (2010)

Album Empír (2010)
Ukázky koupit

Album Jakoby sám (2008)

Album Jakoby sám (2008)
Ukázky koupit

Album Svatý klid (2006)

Album Svatý klid (2008)
Ukázky koupit
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. více informací rozumím